Představujeme se

Knihy pod značkou nakladatelství Filosofia začal vydávat Filosofický ústav Akademie věd ČR v roce 1993. Vydáváme nejen původní vědecké a populárně naučné práce z oblasti filosofie a příbuzných humanitních disciplín, ale přinášíme také české překlady významných světových děl z těchto oborů. Zatím jsme vydali na 500 titulů, k nimž každým rokem přibývají téměř tři desítky dalších kvalitních prací. Všechny publikace jsou recenzované. Dbáme dále nejen na redakční a technickou úpravu našich knih, rovněž také na jejich typografické a vůbec grafické provedení.

Mezi stěžejní edice nakladatelství patří mj. řady Studie a prameny k dějinám myšlení v českých zemích, Filosofie a sociální vědyDnešní svět či Základní filosofické texty.

Naše publikace jsou k dispozici na e-shopu Filosofického ústavu, v distribuci společnosti Kosmas a u řady knihkupců. Pokud u toho Vašeho naše knihy nenabízejí, budeme rádi, pokud si o ně řeknete :)

Chcete-li nám nabídnout titul, který bychom měli vydat, vyjádřit se ke kvalitě naší produkce či k čemukoli dalšímu, využijte prosím e-mail filosofia@flu.cas.cz.

Přejeme příjemnou četbu!

 

Ediční rada

Předsedou Ediční rady nakladatelství je Josef Zumr.

Členy Výboru Rady jsou vedle předsedy Tomáš Hříbek, Petr Kitzler a Petr Kouba.

Dalšími členy Ediční rady jsou Jan Balon, Joe Grim Feinberg, Jan Frei, Petr Glombíček, Miroslav Hanke, Jakub Hromek, Marek Hrubec, Jakub Jirsa, Roman Kanda, Robert Novotný, Helena Pavlincová, Jaroslav Peregrin a Lucie Storchová.