obálka publikace Kontradikce 1/2023 obálka publikace Contradictions 2/2023 obálka publikace Diogenes kynik znovu naživu a Patriarcha Abraham obálka publikace Acta Comeniana 36 obálka publikace Worlds without People obálka publikace Helénismus, raný judaismus a rané křesťanství

Nedostupnost e-shopu FLÚ ve čtvrtek 13. 6.

Prosíme, abyste omluvili krátkodobou nedostupnost e-shopu FIlosofického ústavu a možnosti objednat naše publikace. Nasazujeme nový software. Nedostupnost e-shopu by měla být ve čtvrtek 13. 6. 2024 od 16 do 17 hodin. Děkujeme za pochopení!

Svět knihy 2024

21/5/2024. Srdečně zveme na letošní ročník veletrhu Svět knihy! Začínáme už tento čtvrtek 23. května. Jako vždy nabídneme aktuální novinky i letité bestsellery, všechno s veletržní slevou. A vezmeme i nějaké starší knihy k rozebrání zdarma. Najdete nás v montované Hale A pod číslem stánku HA305. Budeme se těšit!

Nové Kontradikce na Anarchistickém festivalu knihy

21/5/2024. Zbrusu nový ročník Kontradikcí, poprvé ve dvou oddělených svazcích jako samostatné české a samostatné anglické číslo, tentokrát věnovaný anarchismu, si můžete poprvé prohlédnout v sobotu 25. května na Anarchistickém festivalu knihy. Svazky budou prezentovány od 13 hodin; srdečně Vás zveme!

Vychází šestistá publikace nakladatelství!

26/4/2024. Ve zbrusu nové ediční řadě moderních překladů z Komenského, Comenius, právě vychází jubilejní šestistá publikace nakladatelství Filosofia. Prohlédněte si také naše starší publikace, najdete mezi nimi nejen překlady a původní práce z filosofie, ale také z řady příbuzných humanitních disciplín. Výběr z prvních pěti set titulů jsme sami prezentovali ve stručné brožuře.