Pour féliciter 2022!

23/12/2021. Uplynulý rok byl náročný, ale přesto se nám snad podařilo nabídnout zajímavou sadu nových publikací. Další máme samozřejmě připravené pro rok 2022, do kterého Vám přejeme hodně zdraví, štěstí a pohody mezi Vašimi blízkými. Pěkné svátky a šťastný nový rok!

Křest knihy Eutanazie a dobrý život

30/11/2021. EDIT: prezentace bohužel musela být z důvodu karantény autora odložena! Srdečně Vás zveme na křest knihy Davida Černého Eutanazie a dobrý život. Tu představí kromě autora také dr. Tomáš Hříbek, jehož Obrana asistované smrti vyšla nedávno v nakladatelství Academia a bude rovněž tématem večera. Křest proběhne v úterý 14. prosince v hlavní budově Akademie věd na Národní v Praze.

Novinky během konce roku

16/11/2021. Na co se můžete těšit v období před Vánoci a během konce roku? Na své si záhy přijdou numismatici, během prosince se pak budeme věnovat mj. vážnému aktuálnímu tématu (kniha bude také 14. prosince představena, více viz výše), filosofickým interpretacím Kafky, ukážeme, že vzdělání se nedává, ale bere, a představíme návrh hierarchické emergentní ontologie. Další knihy budou následovat během ledna, jen co některé z nich doladíme, případně tiskárnám dorazí materiály. 

Veletrh Svět knihy

1/9/2020. 23. až 26. září se konečně uskuteční veletrh Svět knihy a naše nakladatelství na něm nebude chybět! Filosofia bude mít stánek v Levém křídle Průmyslového paláce, nabízené knihy budou k dispozici s tradiční slevou. A vezmeme i nějaké starší lehce poničené knihy k rozebrání. Jste srdečně zváni!

Setkání nad novinkami

22/6/2021. EDIT: podívejte se na pár snímků z prezentace a případně dorazte příště také! Srdečně zveme na setkání nad dvěma z posledních knih řady Studie a prameny k dějinám myšlení v českých zemích. O Turnaji víry i Přenosu vědění (zbrusu novém) budeme mluvit na dvoře Filosofického ústavu v pondělí 28. června od 17 hodin. Obě knihy budou k mání se slevou.

Záznam diskuze o ateismu

19/5/2021. Nabízíme očekávaný záznam Filosofické kavárny týkající se naší knihy Duch ateismu. O ateismu, a nejen o něm, zajímavě debatovali Tomáš Halík, Daniel Mayer, Tomáš Hříbek, Petr Pelikán a překladatelka Hana Fořtová.

Online Filosofická kavárna: Duch ateismu

11/3/2021. EDIT: Prohlédněte si pozvánku. S Kryštofem Boháčkem přijdou o ateismu 7. dubna od 17 hodin diskutovat prof. Tomáš Halík, z Izraele připojí židovský pohled rabín Daniel Mayer a muslimskou perspektivu přiblíží dr. Petr Pelikán. Ty doplní ateistická pozice dr. Tomáše Hříbka a v nepřímém zastoupení též "věrný ateismus" autora Duchu ateismu, Andrého Comte-Sponvilla. Některá úskalí českého překladu přiblíží též překladatelka dr. Hana Fořtová. Link pro přihlášení žádejte prosím na e-mailu rihova@flu.cas.cz. 

Objednávky na e-shopu

1/3/2021. V souvislosti s aktuálními vládními nařízeními bohužel většinou nezvládneme vyřizovat objednávky na e-shopu okamžitě. Prosíme, počítejte, že se dodání může cca o týden prodloužit. Děkujeme za pochopení a přejeme vše dobré!

Ediční plán na rok 2021

22/2/2021. Máme hotový ediční plán na tento rok! Opět je o něco obsáhlejší, opět se pokračování dostane všem našim páteřním edicím, opět zahrnuje jak překlady, tak původní díla, jak knihy aktuální, tak poučné sondy do minulosti či teorie. A dojde i na dotisk a nové vydání oblíbených titulů. Přesnější odhadované termíny vydání pravidelně aktualizujeme v sekci Připravujeme. Věříme, že Vás potěšíme.

E-shop opět otevřen

8/2/2021. Elektronický obchod Filosofického ústavu, kde lze online zakoupit všechny naše dostupné publikace, a to se slevou 10 procent, je opět otevřený. Těšíme se na nové objednávky!

Nové knihy v PDF zdarma

6/2/2021. V sekci e-knihy zdarma nabízíme několik přírůstků. Ty nejnovější potěší hlavně zájemce o numismatiku, ale i ostatních knih už je řada a týkají se mnoha různých disciplín. Posuďte sami.

Dvě nové e-knihy

15/1/2021. Dvě žádané novinky, Duch ateismu a Prospektivní bioetiku nabízíme rovněž jako e-knihy pro čtečky. Čtivý příspěvek v řadě Dnešní svět zde, publikaci doc. Kuřete zde.

Pour féliciter 2021

23/12/2020. Přejeme Vám radostné a klidné vánoční svátky a do nového roku mnoho štěstí a zdraví!

Provoz e-shopu

14/12/2020. Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům prosíme, abyste své objednávky na e-shopu učinili nejpozději v pátek 18. 12. do 12 hodin a zvolili platbu kartou, abychom stihli vše připravit či odeslat. Poté bude e-shop s ohledem na dovolené a následnou inventuru zhruba do konce ledna 2021 uzavřen. Naše knihy, včetně aktuálních novinek, budete moci zakoupit v knihkupectví Karolinum, i online, a knihkupectví Academia na Václavském náměstí; případně samozřejmě prostřednictvím našeho distributora

Předvánoční novinky

8/12/2020. Dotiskli jsme několik úspěšných publikací, které tedy opět máme v dostatečném množství my i náš distributor. Jde o Fenomenologii ducha, Ne pro zisk, Filosofii logiky a Dialektiku, kulturu a politiku. Vyšla také řada novinek: několik pokračování dostala edice Filosofie a sociální vědy, další dostala či dostává Emancipace a kritika, vyšly také dva sborníky z produkce Kabinetu pro klasická studia a další. V nejbližších dnech pak dorazí z tiskárny ještě čtivý příspěvek v edici Dnešní svět a další aktuální či zajímavé tituly. Přejeme klidný advent!

Výročí Jana Amose Komenského

3/11/2020. 15. 11. uplyne 350 let od úmrtí J. A. Komenského. V té souvislosti si Vám dovolujeme v týdnu od 9. do 15. 11. nabídnout slevu 35 % na všechna Acta Comeniana mladší 10 let, tedy na svazky 24-33, a dále na publikace Ad majorem evidentiam; literární reprezentace "zřejmého" v textech J. A. Komenského a Ex definitione; pansofické pojmy J. A. Komenského a jejich dobové kontexty. Starší dostupné svazky Act Comenian nabízíme ve stejném období k jakékoli objednávce na e-shopu Filosofického ústavu či při osobním vyzvednutí v Jilské 1 zdarma; napište si o ně prosím Evě Riedlové (riedlova@flu.cas.cz).

Představení knihy Filosof Erazim Kohák

29/9/2020. 1. října se bude konat první online Filosofická kavárna. V rámci té Jakub Trnka a Jakub Čapek promluví o filosofickém odkazu Erazima Koháka a představí Trnkovu knihu Filosof Erazim Kohák. Link pro přihlášení v aplikaci Zoom si prosíme vyžádejte na adrese rihova@flu.cas.cz.

"Veletržní" sleva 25 procent

24/9/2020. V těchto dnech se měl konat veletrh Svět knihy Plzeň, který byl s ohledem na aktuální situaci na poslední chvíli zrušen. Opět tedy nabízíme tradiční slevu 25 % alespoň digitálně, na kompletní nabídku našeho nakladatelství a i na tituly oddělení OIKOYMENH dostupné na e-shopu Filosofického ústavu. Sleva platí od pátku 25. září do pondělí 28. září. V prvním kroku objednávky zadejte do řádku Slevové kupóny kód "SK2020".

Fenomenologie ducha je překladem roku

7/9/2020. Překlad Hegelovy Fenomenologie ducha Jana Kuneše a Milana Sobotky zvítězil v Cenách Nakladatelství Academia v kategorii překlad vědecké nebo populárně-naučné práce a stal se překladem roku!

Svět knihy Plzeň 2020

2/9/2020. AKCE BYLA 21. ZÁŘÍ ZRUŠENA. Ve dnech 25. a 26. září se účastníme veletrhu Svět knihy Plzeň 2020. Jako obvykle nabídneme aktuální novinky a oblíbené starší knihy s veletržní slevou 25 procent. Budete-li mít možnost a chuť se na akci podívat, budeme rádi, když se stavíte na našem stánku.

Dotisk Filosofie logiky

17/8/2020. Předali jsme do výroby dotisk úspěšné, vyprodané knihy Filosofie logiky autorů Jaroslava Peregrina a Marty Vlasákové. K dispozici bude v průběhu září, do té doby titul nabízí náš distributor jako plnohodnotnou e-knihu.

Výroční zpráva Filosofického ústavu

29/7/2020. Filosofický ústav Akademie věd ČR, jehož součástí je i nakladatelství Filosofia, vydal výroční zprávu za minulý rok. Ta je k dispozici online a obsahuje i informace o činnosti našeho nakladatelství (začínají na straně 355).

Objednávky na e-shopu

10/7/2020. Z důvodů dovolených budou nyní nově došlé objednávky na e-shopu Filosofického ústavu vyřizovány až v týdnu od 27. července. Děkujeme za pochopení a přejeme pěkné léto! Pokud byste na knihy spěchali, doporučujeme využít služeb našeho distributora. A nebo si můžete stáhnout některou z našich knih zdarma :)

Představení Kontradikcí III

18/6/2020. Třetí svazek dvojjazyčné ročenky Kontradikce/Contradictions bude představen 24. června od 18 hodin v kavárně Prostor 39. Více informací je na facebookové stránce události. Připojit se můžete také online.

"Veletržní" sleva 25 procent

22/5/2020. V těchto dnech se měl konat každoroční veletrh Svět knihy. Abychom Vám i v situaci, kdy byl zrušen, mohli nabídnout tradiční slevu 25 procent a abychom podpořili prodeje v době pro nakladatelské podnikání komplikované, rozhodli jsme se od čtvrtka 28. do neděle 31. května nabídnout na našem e-shopu všechny dostupné publikace z posledních pěti let, tj. vydané od 1. 1. 2016, s mimořádnou, "veletržní", slevou 25 procent. Akce se týká také knih vydaných edičním oddělením OIKOYMENH.

Všechny vydané svazky Cerroniho v balíčku se slevou

11/5/2020. Všechny tři dosud vydané svazky Slovníku spisovatelů království českého J. P. Cerroniho je možné získat v balíčku, za velmi zvýhodněnou cenu.

E-shop opět v provozu

20/4/2020. Znovu je spuštěn e-shop Filosofického ústavu. Seženete na něm všechny naše (a rovněž edičního oddělení OIKOYMENH) dostupné knihy, navíc se slevou 10 procent.

Wittgenstein a Bondy jako e-knihy

30/3/2020. Nabízíme další dvě oblíbené publikace nově jako plnohodnotné e-knihy ve formátech e-pub, mobi a pdf. Jednak Filosofická zkoumání L. Wittgensteina a jednak Pracovní analýzu a jiné texty E. Bondyho.

Ediční plán na rok 2020

16/3/2020. Představujeme ediční plán na aktuální rok! Jako vždy jsme i letos ambicióznější než v letech minulých: pokračují téměř všechny aktuálně běžící řady, vydáme původní díla i řadu překladů. Máte-li zájem o filosofii či příbuzné obory, věříme, že si vyberete.

Tisknou se Příběhy slavných vil renesančního Říma

21/1/2020. Předali jsme tiskárně šestisetstránkovou, obrazově bohatě vybavenou a čtivou knihu pojednávající o slavným římským vilách. Ta volně navazuje na publikaci J. Máchalové Příběhy slavných italských vil (nakladatelství Kant). Těšit se na ni můžete po půli února.

Představení Paradoxů klasické logiky

10/1/2020. Srdečně zveme na lednovou Kavárnu. Vít Punčochář představí svoji novinku ve čtvrtek 16. ledna od 16 hodin, tradičně v klubu Jazz Republic. Kniha bude k dispozici se slevou.

Přejeme pěkné svátky!

22/12/2019. Máme za sebou co do počtu vydaných knih rekordní rok, ale především se nám snad podařilo vydat řadu zajímavých titulů, včetně 500. publikace nakladatelství. Nyní už tedy jen přejeme krásné svátky a do nového roku mnoho odvahy!

Předvánoční novinky, přerušení provozu e-shopu

17/12/2019. Všechny aktuální novinky (obálky těch posledních jsou výše) předáváme okamžitě, jak je to možné, knihkupectví Karolinum, tam jsou tedy k dispozici, stejně tak na našem e-shopu. Ten bohužel musíme od pátku 20. prosince do konce ledna kvůli technickým záležitostem a inventurám uzavřít. Během ledna pak knihy seženete i prostřednictvím distribuční sítě společnosti Kosmas. Přejeme klidný zbytek adventu!

Edice Dnešní svět se slevou 30 procent

8/12/2019. Všechny svazky oblíbené edice Dnešní svět jsou na našem e-shopu až do čtvrtka 12. prosince s 30% slevou. Včetně zbrusu nové Milliganovy Pravdy v době populismu.

500 publikací nakladatelství

25/11/2019. Filosofia vydává v těchto dnech svou 500. publikaci, překlad Hegelovy Fenomenologie ducha. Máte-li chuť si připomenout některé z našich již publikovaných úspěšných knih, například jako vánoční inspiraci, podívejte se do přiložené brožurky. Ta je k dispozici i tištěná spolu s 500. knihou, také ji přidáváme ke všem novým objednávkám. Děkujeme za přízeň :)

Filosofická kavárna s Tonym Milliganem

22/11/2019. 5. prosince dorazí na mezinárodní Filosofickou kavárnu do klubu Jazz Republic představit svou novou publikaci Pravda v době populismu skotský filosof Tony Milligan. Knihu nabídneme se speciální předvánoční slevou 30 procent, a to spolu se všemi ostatními svazky edice Dnešní svět a dalšími vybranými novinkami. Více informací je na pozvánce a v rámci události na Facebooku

Nová nabídka knih za půlku či zdarma

1/10/2019. Máme pro Vás novou várku knih, které jsou lehce poškozené, a tak je nabízíme za polovinu. K těm je pak možné starší lehce poškozené knihy dostat dokonce zadarmo.

Filosofická zkoumání

19/9/2019. Připravujeme druhé vydání Wittgensteinových Filosofických zkoumání. Pokud vše půjde dobře, do konce roku bude k dispozici.

Spolupráce se společností EBSCO

7/9/2019. Všechny naše plnohodnotné knihy, ve formátech e-pub, mobi a pdf, distribuuje nově také společnost EBSCO, a to v Česku i po celém světě. Seznam knih i další informace jsou k dispozici zde.

Sebrané spisy Karla Kosíka

28/8/2019. Sebrané spisy jednoho z nejvýznamnějších českých filosofů, autora "Dialektiky konkrétního", přeložené do řady světových jazyků, otevírá svazek Dialektika, kultura a politika. Eseje a články z let 1955-1969. Ten představí editoři řady 12. září od 16 hodin v klubu Jazz Republic, všechny srdečně zveme!

Cameronová a Tamás k dispozici jako plnohodnotné e-knihy

14/8/19. Knihy Mýtus o Marsu a Venuši a K filosofii socialismu nabízíme prostřednictvím našeho distributora nově také jako plnohodnotné e-knihy pro čtečky ve formátech e-pub a mobi. Za příznivější cenu. Zde a zde.

Nové e-knihy zdarma

28/6/2019. Pod záložkou e-knihy zdarma přibylo několik titulů, rovněž cizojazyčných. Další budeme nabízet postupně. Věříme, že Vám knihy zdarma budou k užitku.

Soutěž vysoce kvalitních monografií na UK

31/5/2019. Publikace Karla Theina Aristotelés o lidské přirozenosti a Vojtěcha Kolmana O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat uspěly v Soutěži vysoce kvalitních monografií na UK. Autorům gratulujeme!

Filosofia na veletrhu Svět knihy

25/4/2019. Dovolujeme si Vás pozvat na veletrh Svět knihy. Ten se uskuteční 9. až 12. května na pražském Výstavišti. Filosofia bude mít stánek v Levém křídle Průmyslového paláce, nabízené knihy budou k dispozici s tradiční slevou. A vezmeme i nějaké starší poničené knihy k rozebrání!

Kniha Mezi mýty a minarety oceněna

8/4/2019. Publikace Jana Rovenského, která mimo jiné uvádí na pravou míru řadu mýtů spojených s islámem, získala v rámci Cen Nakladatelství Academia Cenu poroty! 

Dvě knihy nominovány na Ceny Nakladatelství Academia

20/3/2019. Rovenského Mezi mýty a minarety byly nominovány v kategorii původní vědecká nebo populárně naučná práce a Garveyho Etika klimatické změny v kategorii překlad vědecké nebo populárně naučné práce. Jsme rádi, že porota vyzdvihla zrovna tituly s aktuální tematikou. Slavnostní vyhlášení proběhne 8. dubna, dáme vědět, jak jsme dopadli.

Ediční plán na rok 2019

20/3/2019. Máte-li zájem, prohlédněte si náš ediční plán na rok 2019. Vykročíme do druhé pětistovky publikací nakladatelství, pokračovat budou – zajímavými svazky – všechny stěžejní ediční řady. Původní práce i překlady, aktuální díla i medievistika a mnohé další.

Vítejte na nových stránkách nakladatelství Filosofia

20/3/2019. Na nových stránkách nabízíme při této příležitosti řadu vyprodaných elektronických publikací zdarma! Ostatní publikace lze zakoupit v e-shopu Filosofického ústavu. Věříme, že se Vám budou stránky líbit a že se na ně budete rádi vracet.