Zemřel Josef Zumr

3/7/2024. S lítostí oznamujeme, že ve věku 96 let zemřel zakladatel našeho nakladatelství a dlouholetý předseda jeho ediční rady Josef Zumr; filosof, historik, překladatel a rovněž někdejší ředitel Filosofického ústavu. Svou celoživotní práci zasvětil především dějinám filosofie a myšlení v českých zemích. Všem nám v nakladatelství bylo ctí s panem doktorem spolupracovat.

Svět knihy 2024

21/5/2024. Srdečně zveme na letošní ročník veletrhu Svět knihy! Začínáme už tento čtvrtek 23. května. Jako vždy nabídneme aktuální novinky i letité bestsellery, všechno s veletržní slevou. A vezmeme i nějaké starší knihy k rozebrání zdarma. Najdete nás v montované Hale A pod číslem stánku HA305. Budeme se těšit!

Nové Kontradikce na Anarchistickém festivalu knihy

21/5/2024. Zbrusu nový ročník Kontradikcí, poprvé ve dvou oddělených svazcích jako samostatné české a samostatné anglické číslo, tentokrát věnovaný anarchismu, si můžete poprvé prohlédnout v sobotu 25. května na Anarchistickém festivalu knihy. Svazky budou prezentovány od 13 hodin; srdečně Vás zveme!

Vychází šestistá publikace nakladatelství!

26/4/2024. Ve zbrusu nové ediční řadě moderních překladů z Komenského, Comenius, právě vychází jubilejní šestistá publikace nakladatelství Filosofia. Prohlédněte si také naše starší publikace, najdete mezi nimi nejen překlady a původní práce z filosofie, ale také z řady příbuzných humanitních disciplín. Výběr z prvních pěti set titulů jsme sami prezentovali ve stručné brožuře.

Osobní odběr na pobočkách Zásilkovny

12/4/2024. Všechny objednávky z e-shopu Filosofického ústavu si nyní můžete vyzvednout nejen u nás v Jilské 1 (po vyzvání k odběru mailem), ale také na pobočkách Zásilkovny. A to nejen po Česku (za 69 korun), ale i po Slovensku (za 79 korun). Věříme, že Vám bude tato nová možnost k užitku. 

Dvě nové knihy v PDF zdarma

9/4/2024. K desítkám našich volně zpřístupněných e-knih přibyl šestý ročník Kontradikcí, zabývající se ekosocialismem v postkomunistických zemích, a mimořádné číslo Filosofického časopisu Worlds without People editora Ondřeje Váši.

Dotisk Etiky umělé inteligence

2/4/2024. Opět nabízíme aktuální Etiku umělé inteligence známého belgického filosofa Marka Coeckelbergha, jejíž původní náklad se brzy rozprodal. Nová várka je k dispozici, třeba na našem e-shopu.

Ediční plán na rok 2024

11/3/2024. Ač o našich připravovaných titulech jistě víte z pravidelně aktualizované sekce Připravujeme, vydáváme každoročně i přehledný tištěný ediční plán. Ten pro rok 2024 je hotový! Kromě zavedených edic vydáme letos první svazek v nové řadě Comenius, druhou audioknihu, dva dotisky vyprodaných, a žádaných titulů a mnohé další.

Sleva 20 procent během Měsíce čtenářů

29/2/2024. Koncem příštího měsíce vyjde ve zbrusu nové edici moderních překladů Komenského jubilejní šestistá publikace nakladatelství. Dovolujeme si Vám i proto během celého března, Měsíce čtenářů, nabídnout všechny knihy na e-shopu Filosofického ústavu se slevou 20 procent. Stačí v nákupním košíku kliknout na "Uplatnit slevový kód" a vložit "filosofia600".

E-shop znovu v provozu

26/2/2024. Po inventurách a následujících dalších úpravách systému v souvislosti se změnou DPH můžeme znovu spustit e-shop FLÚ. Opět se tedy těšíme na Vaše objednávky!

Inovovaná pravidla pro úpravu rukopisů

21/2/2024. Naše stávající i aspirující autory jistě bude zajímat, že jsme lehce upravili naše pravidla pro přípravu rukopisů. Pravidla jsme přiblížili normě ISO a zohlednili několik dalších skutečností. Najdete je v záložce Pro autory, stejně jako dotazník pro autory nebo formulář pro recenzenty.

Kontradikce 2022 jako e-knihy pro čtečky

11/2/2024. Kontradikce 1/2022 i anglicky psané číslo téhož ročníku Contradictions 2/2022 nově seženete nejen jako tištěné knihy, ale též jako e-knihy ve formátech ePub, Mobi a PDF. 

Dvě nové e-knihy zdarma

29/1/2024. K více než 70 e-knihám v PDF zdarma přibyly dvě novinky: Formy jazyka Vojtěcha Kolmana a Víta Punčocháře a The Dissident editorů Ulriky Björk a Niklase Forsberga.

Pour féliciter 2024!

22/12/2023. Nakladatelství Filosofia Filosofického ústavu AV ČR Vám přeje klidné vánoční svátky a do nového roku vše dobré! Myslíme ale v dnešních dnech především na rodiny, do kterých zasáhla tragédie na Filozofické fakultě UK.

Knižní výprodej odborné literatury

5/12/2023. Nezmeškejte už pravidelný předvánoční prodej odborné literatury! Nakladatelství Filosofia a mj. ediční oddělení OIKOYMENH pro vás chystají novinky za zvýhodněnou cenu, zlevněné knihy ve výprodeji i tituly k rozebrání. 13. 12., Na Florenci 3.

Představení novinky Petra Koťátka

22/11/2023. Srdečně zveme na představení očekávané knihy Petra Koťátka O čem se vypráví, které se uskuteční v pondělí 4. prosince 2023 od 14 hodin v zasedací místnosti Filosofického ústavu v Jilské 1 v Praze.

Etika umělé inteligence jako e-kniha

25/10/2023. Úspěšná aktuální kniha Marka Coeckelbergha Etika umělé inteligence vychází jako e-kniha ve formátech e-pub a mobi. Seženete ji u našeho distributora Kosmasu a na e-shopu FLÚ.

Vychází první audiokniha nakladatelství!

5/10/2023. Platónova Sokratova obhajoba vychází jako audiokniha! Platónovu agendu ve slavné apologii rozkrývá filosof a přední odborník na Platóna prof. Filip Karfík v rozhovoru, který je součástí audioknihy. Ta je zatím k dispozici exkluzivně v e-shopu Filosofického ústavu, a to jako CD MP3 a ke stažení ve formátu MP3.

Dotisky vyprodaných publikací

1/10/2023. Rádi znovu nabízíme žádané a do nedávna vyprodané knihy: Wittgensteinovy Poznámky o barvách a Cassamovy Konspirační teorie máme opět v dostatečných počtech. 

Filosofická poznávací soutěž

25/9/2023. Čtete rádi nejen filosofii, ale také beletrii, jejímž námětem je právě filosofie či filosofové? Zkuste naše poznávací soutěž na Facebooku! Výherce čekají knihy z naší produkce dle vlastního výběru.

Svět knihy Plzeň 2023

11/9/2023. Poprvé se zúčastníme také plzeňského Světa knihy. Přijďte nás pozdravit v pátek 22. a v sobotu 23. září a prohlédnout si aktuální novinky a další. Jako vždy budou na veletrhu k dispozici se slevou.

Dva ročníky Kontradikcí k dispozici zdarma

27/7/2023. Mezi e-knihy v PDF zdarma přibyly ročníky 2020 a 2021 Kontradikcí! První ze zmíněných svazků se zabývá levicovým feminismem, druhý historií disentu. V obou případech je k dispozici jak české číslo, tak anglické. 

Etika umělé inteligence

EDIT 19/6/2023. Podívejte se na záznam přednášky i představení knihy.

23/5/2023. Přijměte pozvání na veřejnou přednášku předního odborníka na etiku současných technologií, Marka Coeckelbergha, "Etika umělé inteligence". Autorovu stejnojmennou publikaci vydáváme v těchto dnech. Přednáška se uskuteční 1. června od 16 hodin v sálu 206 budovy Akademie věd na Národní 3 v Praze.

Svět knihy 2023

8/5/2023. Srdečně zveme na letošní ročník pražského veletrhu Svět knihy! Jako vždy nabídneme aktuální novinky i letité bestsellery s veletržní slevou. A vezmeme i nějaké starší knihy k rozebrání zdarma. Najdete nás v montované hale pod číslem stánku MH213. Budeme se těšit!

Přednášky Alaina de Libery

13/4/2023. Prahu navštíví prof. Alain de Libera, přední francouzský badatel, emeritní profesor na Collège de France! Své závěry představí příští týden v rámci dvou přednášek: první je nazvána "Archeologie pojmu Ne" a proběhne 18. dubna na Filosofické fakultě (zde Vám budeme moci za velmi rozumnou cenu nabídnout náš český překlad de Liberovy knihy). Druhá se jmenuje "Po modernistech (Heidegger, Foucault)" a proběhne 19. dubna na půdě Akademie věd.

Představení Kontradikcí

27/3/2023. Zveme Vás také na uvedení šestého ročníku Kontradikcí. Svazek představí někteří z autorů a přispěvovatelů, probrat s nimi budete moci dědictví ekosocialismu a jiné. 30. března od 19 hodin v Akademickém konferenčním centru v Jilské 1.

Přednáška k Počátkům českého mincovnictví

20/3/2023. Srdečně zveme na přednášku Jana Videmana přímo související s naší před časem vydanou publikací Počátky českého mincovnictví. Akce proběhne ve středu 22. března od 14 hodin v Akademickém konferenčním centru v Jilské 1.

Ediční plán na rok 2023

28/2/2023. Představujeme ediční plán nakladatelství Filosofia na rok 2023! Pokračovat budou všechny naše stěžejní řady, jiné zajímavé publikace žádaných autorů vyjdou mimo edice, zásadním dílem odstartujeme novou řadu kvalitně připravených filosofických audioknih, vydáme několik e-knih a dotiskneme minimálně dva vyprodané tituly. Přesnější termíny vydání jednotlivých knih aktualizujeme v sekci Připravujeme.

Nakladatelství Filosofia slaví 30 let!

21/2/2023. V roce 2023 je tomu 30 let, kdy vyšla první kniha pod značkou "FILOSOFIA". Naše nakladatelství během té doby vydalo přes 500 publikací nejen z filosofie, ale také příbuzných humanitních disciplín, nejen původních prací, ale i řady zásadních překladů.

Chceme při této příležitosti udělat radost i našim čtenářům, a proto během března, měsíce knihy, nabídneme všechny naše knihy na e-shopu Filosofického ústavu se symbolickou SLEVOU 30 PROCENT! Budeme rádi, když nám k výročí nedávno znovu otevřený e-shop trochu provětráte.

E-shop FLÚ znovu spuštěn

17/2/2023. Rádi bychom Vám touto cestou dali vědět, že e-shop Filosofického ústavu je opět v provozu. Pokud Vás některá z našich publikací zaujme, budeme rádi, když si ji objednáte.

Filosofická kavárna

EDIT 23/2/2023: Podívejte se na záznam, jehož součástí je i představení našich stěžejních novinek za rok 2022!

14/1/2023. Srdečně zveme na Filosofickou kavárnu, jejímž tématem bude naše zásadní novinka Jak něco udělat pomocí slov! Kavárna proběhne 19. ledna od 16.30 v zasedací místnosti Filosofického ústavu v Jilské 1. O významu Austinovy filosofie a jejích dalších aplikacích si Kryštof Boháček bude povídat s překladatelem knihy Markem Tomečkem, a dále se znalci související problematiky Vítem Gvoždiakem, Tomášem Koblížkem a Michaelou Fikejzovou. Kniha bude spolu s dalšími zásadními novinkami loňského roku k mání se slevou!

Pour féliciter 2023

23/12/2022. Nakladatelství Filosofia Filosofického ústavu Akademie věd přeje všem svým čtenářům pěkné svátky a vše dobré v novém roce! Myslíme ale také na ty, kterým letos není dáno trávit sváteční chvíle v teple a v bezpečí. 

Vánoční provoz e-shopu

15/12/2022. Prosíme, pokud objednáváte na e-shopu Filosofického ústavu knihu jako dárek, učiňte tak co nejdříve, aby balík Česká pošta stihla doručit. My budeme poslední zásilky odesílat 23. prosince dopoledne, je tedy třeba, aby byly zaplaceny nejpozději 22. Objednávky, které uděláte mezi svátky, budeme kvůli dovoleným vyřizovat až počátkem ledna. Prodej na e-shopu pak bude od 30. prosince dočasně pozastaven kvůli inventurám, naše knihy ale samozřejmě seženete v běžné distribuci. Děkujeme za pochopení!

Čtení z Ernsta Blocha

24/11/2022. Edit 22/12/2022: Podívejte se na pár snímků z akce (fotila Adriana Vančová). V Kampusu Hybernská se bude 13. prosince od 19 hodin věnovat naší novince Filosofie naděje tamější Čítárna. Přijďte si poslechnout pásmo krátkých blochovských příspěvků, reflexí či čtení úryvků, které budou odrážet tematickou i oborovou šíři Blochovy monumentální „encyklopedie naděje“.

Uvedení Pražského jara

11/11/2022. Srdečně zveme na představení knihy editora Michaela Hausera Pražské jaro! Setkání proběhne 16. listopadu v 18 hodin v Akademickém konferenčním centru v pražské Husově ulici, ale lze se k němu připojit i online. O publikaci i dalším promluví Milena Bartlová a Jan Géryk. Bližší informace najdete v pozvánce.

Dotisky úspěšných titulů

20/9/2022. Dvě žádané publikace, Mezi mýty a minarety a Úvod do sociologie hudby si můžete znovu zakoupit v našem e-shopu. V případě první zmiňované jde už o druhý dotisk, jsme rádi, že se Vám kniha líbí!

E-knihy na e-shopu Filosofického ústavu

1/9/2022. Všechny naše prodejné elektronické publikace si nově můžete pořídit rovněž na e-shopu Filosofického ústavu. Brzy jich budou dvě desítky, všechny pak nabízíme ve formátech epub, mobi a PDF. 

Kontradikce 1-2/2021 jako e-knihy

27/6/2022. Aktuální dvojčíslo ročenky Kontradikce/Contradictions nabízíme nově také jako e-knihu pro čtečky. A můžete si takto zakoupit zvlášť české a zvlášť anglické číslo!

Hvězdy filosofie

13/6/2022. Srdečně Vás zveme na první komorní festival věnovaný filosofii, který se uskuteční v pátek 17. 6. od 17 do 24 hodin ve dvoře Filosofického ústavu. Přijďte si užít večer věnovaný debatám, hudbě, knihám, hrám i divadlu, nebo se aspoň zastavit na kus řeči. 

Svět knihy 2022

5/5/2022. I v letošním roce Vás rádi zveme na veletrh Svět knihy, který se uskuteční 9. až 12. června na pražském Výstavišti, tentokrát v nové, "festivalovější" podobě! Filosofia se ho tradičně zúčastní, najdete nás v hale A pod číslem stánku HA417. Jako obvykle vezmeme kromě aktuálních novinek a bestsellerů za veletržní ceny také nějaké starší knihy k rozebrání či s velkou slevou. Budeme se těšit na setkání.

Jarní výprodej odborné literatury

1/4/2022. Srdečně zveme na jarní knižní výprodej odborné literatury, který se uskuteční 5. a 6. dubna v prostorách Ústavu pro českou literaturu. Naše nakladatelství nabídne mírně poškozené publikace za poloviční cenu, starší lehce poškozené tituly dokonce zdarma, a k tomu výběr z novinek se slevou 25 procent.

Ediční plán na rok 2022

28/2/2022. Představujeme ediční plán na rok 2022! Pokračují všechny naše profilové edice, vyjde řada zajímavých titulů mezi překlady kanonických i aktuálních zahraničních knih, i mezi velmi různorodými příspěvky našich vážených autorů. Podívejte se, věříme, že Vás něco zaujme. Přesnější termíny vydání jednotlivých publikací uvádíme v sekci Připravujeme.

Sjednocování roztříštěných

14/2/2022. EDIT 4/3/2022. Prohlédněte si záznam diskuse. Srdečně zveme na online Filosofickou kavárnu, která proběhne ve čtvrtek 17. 2. od 17 hodin a jejímž východiskem bude naše kniha Politika jednoty ve světě proměn. Diskutovat budou všichni její autoři, J. Grim Feinberg, M. Hauser a J. Ort, společně s filosofem Václavem Bělohradským. Prohlédněte si také podrobnější pozvánku; link na jednání je možno si vyžádat na adrese rihova@flu.cas.cz.

Nové e-knihy ke stažení

1/2/2022. Opět přibyly e-knihy v PDF, které si můžete zdarma stáhnout. Tentokrát jde navíc o publikace dvou našich žádaných autorů, Vojtěcha Kolmana a Michaela Hausera. PDF najdete jako vždy na stránce E-knihy zdarma. Snad Vám udělají radost.

Pour féliciter 2022!

23/12/2021. Uplynulý rok byl náročný, ale přesto se nám snad podařilo nabídnout zajímavou sadu nových publikací. Další máme samozřejmě připravené pro rok 2022, do kterého Vám přejeme hodně zdraví, štěstí a pohody mezi Vašimi blízkými. Pěkné svátky a šťastný nový rok!

Křest knihy Eutanazie a dobrý život

30/11/2021. EDIT: prezentace bohužel musela být z důvodu karantény autora odložena! Srdečně Vás zveme na křest knihy Davida Černého Eutanazie a dobrý život. Tu představí kromě autora také dr. Tomáš Hříbek, jehož Obrana asistované smrti vyšla nedávno v nakladatelství Academia a bude rovněž tématem večera. Křest proběhne v úterý 14. prosince v hlavní budově Akademie věd na Národní v Praze.

Novinky během konce roku

16/11/2021. Na co se můžete těšit v období před Vánoci a během konce roku? Na své si záhy přijdou numismatici, během prosince se pak budeme věnovat mj. vážnému aktuálnímu tématu (kniha bude také 14. prosince představena, více viz výše), filosofickým interpretacím Kafky, ukážeme, že vzdělání se nedává, ale bere, a představíme návrh hierarchické emergentní ontologie. Další knihy budou následovat během ledna, jen co některé z nich doladíme, případně tiskárnám dorazí materiály. 

Veletrh Svět knihy

1/9/2020. 23. až 26. září se konečně uskuteční veletrh Svět knihy a naše nakladatelství na něm nebude chybět! Filosofia bude mít stánek v Levém křídle Průmyslového paláce, nabízené knihy budou k dispozici s tradiční slevou. A vezmeme i nějaké starší lehce poničené knihy k rozebrání. Jste srdečně zváni!

Setkání nad novinkami

22/6/2021. EDIT: podívejte se na pár snímků z prezentace a případně dorazte příště také! Srdečně zveme na setkání nad dvěma z posledních knih řady Studie a prameny k dějinám myšlení v českých zemích. O Turnaji víry i Přenosu vědění (zbrusu novém) budeme mluvit na dvoře Filosofického ústavu v pondělí 28. června od 17 hodin. Obě knihy budou k mání se slevou.

Záznam diskuze o ateismu

19/5/2021. Nabízíme očekávaný záznam Filosofické kavárny týkající se naší knihy Duch ateismu. O ateismu, a nejen o něm, zajímavě debatovali Tomáš Halík, Daniel Mayer, Tomáš Hříbek, Petr Pelikán a překladatelka Hana Fořtová.

Online Filosofická kavárna: Duch ateismu

11/3/2021. EDIT: Prohlédněte si pozvánku. S Kryštofem Boháčkem přijdou o ateismu 7. dubna od 17 hodin diskutovat prof. Tomáš Halík, z Izraele připojí židovský pohled rabín Daniel Mayer a muslimskou perspektivu přiblíží dr. Petr Pelikán. Ty doplní ateistická pozice dr. Tomáše Hříbka a v nepřímém zastoupení též "věrný ateismus" autora Duchu ateismu, Andrého Comte-Sponvilla. Některá úskalí českého překladu přiblíží též překladatelka dr. Hana Fořtová. Link pro přihlášení žádejte prosím na e-mailu rihova@flu.cas.cz. 

Objednávky na e-shopu

1/3/2021. V souvislosti s aktuálními vládními nařízeními bohužel většinou nezvládneme vyřizovat objednávky na e-shopu okamžitě. Prosíme, počítejte, že se dodání může cca o týden prodloužit. Děkujeme za pochopení a přejeme vše dobré!

Ediční plán na rok 2021

22/2/2021. Máme hotový ediční plán na tento rok! Opět je o něco obsáhlejší, opět se pokračování dostane všem našim páteřním edicím, opět zahrnuje jak překlady, tak původní díla, jak knihy aktuální, tak poučné sondy do minulosti či teorie. A dojde i na dotisk a nové vydání oblíbených titulů. Přesnější odhadované termíny vydání pravidelně aktualizujeme v sekci Připravujeme. Věříme, že Vás potěšíme.

E-shop opět otevřen

8/2/2021. Elektronický obchod Filosofického ústavu, kde lze online zakoupit všechny naše dostupné publikace, a to se slevou 10 procent, je opět otevřený. Těšíme se na nové objednávky!

Nové knihy v PDF zdarma

6/2/2021. V sekci e-knihy zdarma nabízíme několik přírůstků. Ty nejnovější potěší hlavně zájemce o numismatiku, ale i ostatních knih už je řada a týkají se mnoha různých disciplín. Posuďte sami.

Dvě nové e-knihy

15/1/2021. Dvě žádané novinky, Duch ateismu a Prospektivní bioetiku nabízíme rovněž jako e-knihy pro čtečky. Čtivý příspěvek v řadě Dnešní svět zde, publikaci doc. Kuřete zde.

Pour féliciter 2021

23/12/2020. Přejeme Vám radostné a klidné vánoční svátky a do nového roku mnoho štěstí a zdraví!

Provoz e-shopu

14/12/2020. Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům prosíme, abyste své objednávky na e-shopu učinili nejpozději v pátek 18. 12. do 12 hodin a zvolili platbu kartou, abychom stihli vše připravit či odeslat. Poté bude e-shop s ohledem na dovolené a následnou inventuru zhruba do konce ledna 2021 uzavřen. Naše knihy, včetně aktuálních novinek, budete moci zakoupit v knihkupectví Karolinum, i online, a knihkupectví Academia na Václavském náměstí; případně samozřejmě prostřednictvím našeho distributora

Předvánoční novinky

8/12/2020. Dotiskli jsme několik úspěšných publikací, které tedy opět máme v dostatečném množství my i náš distributor. Jde o Fenomenologii ducha, Ne pro zisk, Filosofii logiky a Dialektiku, kulturu a politiku. Vyšla také řada novinek: několik pokračování dostala edice Filosofie a sociální vědy, další dostala či dostává Emancipace a kritika, vyšly také dva sborníky z produkce Kabinetu pro klasická studia a další. V nejbližších dnech pak dorazí z tiskárny ještě čtivý příspěvek v edici Dnešní svět a další aktuální či zajímavé tituly. Přejeme klidný advent!

Výročí Jana Amose Komenského

3/11/2020. 15. 11. uplyne 350 let od úmrtí J. A. Komenského. V té souvislosti si Vám dovolujeme v týdnu od 9. do 15. 11. nabídnout slevu 35 % na všechna Acta Comeniana mladší 10 let, tedy na svazky 24-33, a dále na publikace Ad majorem evidentiam; literární reprezentace "zřejmého" v textech J. A. Komenského a Ex definitione; pansofické pojmy J. A. Komenského a jejich dobové kontexty. Starší dostupné svazky Act Comenian nabízíme ve stejném období k jakékoli objednávce na e-shopu Filosofického ústavu či při osobním vyzvednutí v Jilské 1 zdarma; napište si o ně prosím Evě Riedlové (riedlova@flu.cas.cz).

Představení knihy Filosof Erazim Kohák

29/9/2020. 1. října se bude konat první online Filosofická kavárna. V rámci té Jakub Trnka a Jakub Čapek promluví o filosofickém odkazu Erazima Koháka a představí Trnkovu knihu Filosof Erazim Kohák. Link pro přihlášení v aplikaci Zoom si prosíme vyžádejte na adrese rihova@flu.cas.cz.

"Veletržní" sleva 25 procent

24/9/2020. V těchto dnech se měl konat veletrh Svět knihy Plzeň, který byl s ohledem na aktuální situaci na poslední chvíli zrušen. Opět tedy nabízíme tradiční slevu 25 % alespoň digitálně, na kompletní nabídku našeho nakladatelství a i na tituly oddělení OIKOYMENH dostupné na e-shopu Filosofického ústavu. Sleva platí od pátku 25. září do pondělí 28. září. V prvním kroku objednávky zadejte do řádku Slevové kupóny kód "SK2020".

Fenomenologie ducha je překladem roku

7/9/2020. Překlad Hegelovy Fenomenologie ducha Jana Kuneše a Milana Sobotky zvítězil v Cenách Nakladatelství Academia v kategorii překlad vědecké nebo populárně-naučné práce a stal se překladem roku!

Svět knihy Plzeň 2020

2/9/2020. AKCE BYLA 21. ZÁŘÍ ZRUŠENA. Ve dnech 25. a 26. září se účastníme veletrhu Svět knihy Plzeň 2020. Jako obvykle nabídneme aktuální novinky a oblíbené starší knihy s veletržní slevou 25 procent. Budete-li mít možnost a chuť se na akci podívat, budeme rádi, když se stavíte na našem stánku.

Dotisk Filosofie logiky

17/8/2020. Předali jsme do výroby dotisk úspěšné, vyprodané knihy Filosofie logiky autorů Jaroslava Peregrina a Marty Vlasákové. K dispozici bude v průběhu září, do té doby titul nabízí náš distributor jako plnohodnotnou e-knihu.

Výroční zpráva Filosofického ústavu

29/7/2020. Filosofický ústav Akademie věd ČR, jehož součástí je i nakladatelství Filosofia, vydal výroční zprávu za minulý rok. Ta je k dispozici online a obsahuje i informace o činnosti našeho nakladatelství (začínají na straně 355).

Objednávky na e-shopu

10/7/2020. Z důvodů dovolených budou nyní nově došlé objednávky na e-shopu Filosofického ústavu vyřizovány až v týdnu od 27. července. Děkujeme za pochopení a přejeme pěkné léto! Pokud byste na knihy spěchali, doporučujeme využít služeb našeho distributora. A nebo si můžete stáhnout některou z našich knih zdarma :)

Představení Kontradikcí III

18/6/2020. Třetí svazek dvojjazyčné ročenky Kontradikce/Contradictions bude představen 24. června od 18 hodin v kavárně Prostor 39. Více informací je na facebookové stránce události. Připojit se můžete také online.

"Veletržní" sleva 25 procent

22/5/2020. V těchto dnech se měl konat každoroční veletrh Svět knihy. Abychom Vám i v situaci, kdy byl zrušen, mohli nabídnout tradiční slevu 25 procent a abychom podpořili prodeje v době pro nakladatelské podnikání komplikované, rozhodli jsme se od čtvrtka 28. do neděle 31. května nabídnout na našem e-shopu všechny dostupné publikace z posledních pěti let, tj. vydané od 1. 1. 2016, s mimořádnou, "veletržní", slevou 25 procent. Akce se týká také knih vydaných edičním oddělením OIKOYMENH.

Všechny vydané svazky Cerroniho v balíčku se slevou

11/5/2020. Všechny tři dosud vydané svazky Slovníku spisovatelů království českého J. P. Cerroniho je možné získat v balíčku, za velmi zvýhodněnou cenu.

E-shop opět v provozu

20/4/2020. Znovu je spuštěn e-shop Filosofického ústavu. Seženete na něm všechny naše (a rovněž edičního oddělení OIKOYMENH) dostupné knihy, navíc se slevou 10 procent.

Wittgenstein a Bondy jako e-knihy

30/3/2020. Nabízíme další dvě oblíbené publikace nově jako plnohodnotné e-knihy ve formátech e-pub, mobi a pdf. Jednak Filosofická zkoumání L. Wittgensteina a jednak Pracovní analýzu a jiné texty E. Bondyho.

Ediční plán na rok 2020

16/3/2020. Představujeme ediční plán na aktuální rok! Jako vždy jsme i letos ambicióznější než v letech minulých: pokračují téměř všechny aktuálně běžící řady, vydáme původní díla i řadu překladů. Máte-li zájem o filosofii či příbuzné obory, věříme, že si vyberete.

Tisknou se Příběhy slavných vil renesančního Říma

21/1/2020. Předali jsme tiskárně šestisetstránkovou, obrazově bohatě vybavenou a čtivou knihu pojednávající o slavným římským vilách. Ta volně navazuje na publikaci J. Máchalové Příběhy slavných italských vil (nakladatelství Kant). Těšit se na ni můžete po půli února.

Představení Paradoxů klasické logiky

10/1/2020. Srdečně zveme na lednovou Kavárnu. Vít Punčochář představí svoji novinku ve čtvrtek 16. ledna od 16 hodin, tradičně v klubu Jazz Republic. Kniha bude k dispozici se slevou.

Přejeme pěkné svátky!

22/12/2019. Máme za sebou co do počtu vydaných knih rekordní rok, ale především se nám snad podařilo vydat řadu zajímavých titulů, včetně 500. publikace nakladatelství. Nyní už tedy jen přejeme krásné svátky a do nového roku mnoho odvahy!

Předvánoční novinky, přerušení provozu e-shopu

17/12/2019. Všechny aktuální novinky (obálky těch posledních jsou výše) předáváme okamžitě, jak je to možné, knihkupectví Karolinum, tam jsou tedy k dispozici, stejně tak na našem e-shopu. Ten bohužel musíme od pátku 20. prosince do konce ledna kvůli technickým záležitostem a inventurám uzavřít. Během ledna pak knihy seženete i prostřednictvím distribuční sítě společnosti Kosmas. Přejeme klidný zbytek adventu!

Edice Dnešní svět se slevou 30 procent

8/12/2019. Všechny svazky oblíbené edice Dnešní svět jsou na našem e-shopu až do čtvrtka 12. prosince s 30% slevou. Včetně zbrusu nové Milliganovy Pravdy v době populismu.

500 publikací nakladatelství

25/11/2019. Filosofia vydává v těchto dnech svou 500. publikaci, překlad Hegelovy Fenomenologie ducha. Máte-li chuť si připomenout některé z našich již publikovaných úspěšných knih, například jako vánoční inspiraci, podívejte se do přiložené brožurky. Ta je k dispozici i tištěná spolu s 500. knihou, také ji přidáváme ke všem novým objednávkám. Děkujeme za přízeň :)

Filosofická kavárna s Tonym Milliganem

22/11/2019. 5. prosince dorazí na mezinárodní Filosofickou kavárnu do klubu Jazz Republic představit svou novou publikaci Pravda v době populismu skotský filosof Tony Milligan. Knihu nabídneme se speciální předvánoční slevou 30 procent, a to spolu se všemi ostatními svazky edice Dnešní svět a dalšími vybranými novinkami. Více informací je na pozvánce a v rámci události na Facebooku

Nová nabídka knih za půlku či zdarma

1/10/2019. Máme pro Vás novou várku knih, které jsou lehce poškozené, a tak je nabízíme za polovinu. K těm je pak možné starší lehce poškozené knihy dostat dokonce zadarmo.

Filosofická zkoumání

19/9/2019. Připravujeme druhé vydání Wittgensteinových Filosofických zkoumání. Pokud vše půjde dobře, do konce roku bude k dispozici.

Spolupráce se společností EBSCO

7/9/2019. Všechny naše plnohodnotné knihy, ve formátech e-pub, mobi a pdf, distribuuje nově také společnost EBSCO, a to v Česku i po celém světě. Seznam knih i další informace jsou k dispozici zde.

Sebrané spisy Karla Kosíka

28/8/2019. Sebrané spisy jednoho z nejvýznamnějších českých filosofů, autora "Dialektiky konkrétního", přeložené do řady světových jazyků, otevírá svazek Dialektika, kultura a politika. Eseje a články z let 1955-1969. Ten představí editoři řady 12. září od 16 hodin v klubu Jazz Republic, všechny srdečně zveme!

Cameronová a Tamás k dispozici jako plnohodnotné e-knihy

14/8/19. Knihy Mýtus o Marsu a Venuši a K filosofii socialismu nabízíme prostřednictvím našeho distributora nově také jako plnohodnotné e-knihy pro čtečky ve formátech e-pub a mobi. Za příznivější cenu. Zde a zde.

Nové e-knihy zdarma

28/6/2019. Pod záložkou e-knihy zdarma přibylo několik titulů, rovněž cizojazyčných. Další budeme nabízet postupně. Věříme, že Vám knihy zdarma budou k užitku.

Soutěž vysoce kvalitních monografií na UK

31/5/2019. Publikace Karla Theina Aristotelés o lidské přirozenosti a Vojtěcha Kolmana O čem se nedá mluvit, o tom se musí zpívat uspěly v Soutěži vysoce kvalitních monografií na UK. Autorům gratulujeme!

Filosofia na veletrhu Svět knihy

25/4/2019. Dovolujeme si Vás pozvat na veletrh Svět knihy. Ten se uskuteční 9. až 12. května na pražském Výstavišti. Filosofia bude mít stánek v Levém křídle Průmyslového paláce, nabízené knihy budou k dispozici s tradiční slevou. A vezmeme i nějaké starší poničené knihy k rozebrání!

Kniha Mezi mýty a minarety oceněna

8/4/2019. Publikace Jana Rovenského, která mimo jiné uvádí na pravou míru řadu mýtů spojených s islámem, získala v rámci Cen Nakladatelství Academia Cenu poroty! 

Dvě knihy nominovány na Ceny Nakladatelství Academia

20/3/2019. Rovenského Mezi mýty a minarety byly nominovány v kategorii původní vědecká nebo populárně naučná práce a Garveyho Etika klimatické změny v kategorii překlad vědecké nebo populárně naučné práce. Jsme rádi, že porota vyzdvihla zrovna tituly s aktuální tematikou. Slavnostní vyhlášení proběhne 8. dubna, dáme vědět, jak jsme dopadli.

Ediční plán na rok 2019

20/3/2019. Máte-li zájem, prohlédněte si náš ediční plán na rok 2019. Vykročíme do druhé pětistovky publikací nakladatelství, pokračovat budou – zajímavými svazky – všechny stěžejní ediční řady. Původní práce i překlady, aktuální díla i medievistika a mnohé další.

Vítejte na nových stránkách nakladatelství Filosofia

20/3/2019. Na nových stránkách nabízíme při této příležitosti řadu vyprodaných elektronických publikací zdarma! Ostatní publikace lze zakoupit v e-shopu Filosofického ústavu. Věříme, že se Vám budou stránky líbit a že se na ně budete rádi vracet.