obálka publikace The Rule of the People and the Rule of Law in Classical Greek Thought obálka publikace Politika jednoty ve světě proměn obálka publikace Aktivní hranice v Evropě obálka publikace Středověké teorie vnímání a aktivita smyslů ve františkánském kontextu obálka publikace The Spectres of Selfhood obálka publikace Přenos vědění

Veletrh Svět knihy

1/9/2020. 23. až 26. září se konečně uskuteční veletrh Svět knihy a naše nakladatelství na něm nebude chybět! Filosofia bude mít stánek v Levém křídle Průmyslového paláce, nabízené knihy budou k dispozici s tradiční slevou. A vezmeme i nějaké starší lehce poničené knihy k rozebrání. Jste srdečně zváni!

Setkání nad novinkami

22/6/2021. EDIT: podívejte se na pár snímků z prezentace a případně dorazte příště také! Srdečně zveme na setkání nad dvěma z posledních knih řady Studie a prameny k dějinám myšlení v českých zemích. O Turnaji víry i Přenosu vědění (zbrusu novém) budeme mluvit na dvoře Filosofického ústavu v pondělí 28. června od 17 hodin. Obě knihy budou k mání se slevou.

Záznam diskuze o ateismu

19/5/2021. Nabízíme očekávaný záznam Filosofické kavárny týkající se naší knihy Duch ateismu. O ateismu, a nejen o něm, zajímavě debatovali Tomáš Halík, Daniel Mayer, Tomáš Hříbek, Petr Pelikán a překladatelka Hana Fořtová.

Online Filosofická kavárna: Duch ateismu

11/3/2021. EDIT: Prohlédněte si pozvánku. S Kryštofem Boháčkem přijdou o ateismu 7. dubna od 17 hodin diskutovat prof. Tomáš Halík, z Izraele připojí židovský pohled rabín Daniel Mayer a muslimskou perspektivu přiblíží dr. Petr Pelikán. Ty doplní ateistická pozice dr. Tomáše Hříbka a v nepřímém zastoupení též "věrný ateismus" autora Duchu ateismu, Andrého Comte-Sponvilla. Některá úskalí českého překladu přiblíží též překladatelka dr. Hana Fořtová. Link pro přihlášení žádejte prosím na e-mailu rihova@flu.cas.cz.