Výroční zpráva Filosofického ústavu

29/7/2020. Filosofický ústav Akademie věd ČR, jehož součástí je i nakladatelství Filosofia, vydal výroční zprávu za minulý rok. Ta je k dispozici online a obsahuje i informace o činnosti našeho nakladatelství (začínají na straně 355).

Objednávky na e-shopu

10/7/2020. Z důvodů dovolených budou nyní nově došlé objednávky na e-shopu Filosofického ústavu vyřizovány až v týdnu od 27. července. Děkujeme za pochopení a přejeme pěkné léto! Pokud byste na knihy spěchali, doporučujeme využít služeb našeho distributora. A nebo si můžete stáhnout některou z našich knih zdarma :)

Představení Kontradikcí III

18/6/2020. Třetí svazek dvojjazyčné ročenky Kontradikce/Contradictions bude představen 24. června od 18 hodin v kavárně Prostor 39. Více informací je na facebookové stránce události. Připojit se můžete také online.

"Veletržní" sleva 25 procent

22/5/2020. V těchto dnech se měl konat každoroční veletrh Svět knihy. Abychom Vám i v situaci, kdy byl zrušen, mohli nabídnout tradiční slevu 25 procent a abychom podpořili prodeje v době pro nakladatelské podnikání komplikované, rozhodli jsme se od čtvrtka 28. do neděle 31. května nabídnout na našem e-shopu všechny dostupné publikace z posledních pěti let, tj. vydané od 1. 1. 2016, s mimořádnou, "veletržní", slevou 25 procent. Akce se týká také knih vydaných edičním oddělením OIKOYMENH.

Všechny vydané svazky Cerroniho v balíčku se slevou

11/5/2020. Všechny tři dosud vydané svazky Slovníku spisovatelů království českého J. P. Cerroniho je možné získat v balíčku, za velmi zvýhodněnou cenu.

E-shop opět v provozu

20/4/2020. Znovu je spuštěn e-shop Filosofického ústavu. Seženete na něm všechny naše (a rovněž edičního oddělení OIKOYMENH) dostupné knihy, navíc se slevou 10 procent.

Wittgenstein a Bondy jako e-knihy

30/3/2020. Nabízíme další dvě oblíbené publikace nově jako plnohodnotné e-knihy ve formátech e-pub, mobi a pdf. Jednak Filosofická zkoumání L. Wittgensteina a jednak Pracovní analýzu a jiné texty E. Bondyho.

Ediční plán na rok 2020

16/3/2020. Představujeme ediční plán na aktuální rok! Jako vždy jsme i letos ambicióznější než v letech minulých: pokračují téměř všechny aktuálně běžící řady, vydáme původní díla i řadu překladů. Máte-li zájem o filosofii či příbuzné obory, věříme, že si vyberete.

Tisknou se Příběhy slavných vil renesančního Říma

21/1/2020. Předali jsme tiskárně šestisetstránkovou, obrazově bohatě vybavenou a čtivou knihu pojednávající o slavným římským vilách. Ta volně navazuje na publikaci J. Máchalové Příběhy slavných italských vil (nakladatelství Kant). Těšit se na ni můžete po půli února.

Představení Paradoxů klasické logiky

10/1/2020. Srdečně zveme na lednovou Kavárnu. Vít Punčochář představí svoji novinku ve čtvrtek 16. ledna od 16 hodin, tradičně v klubu Jazz Republic. Kniha bude k dispozici se slevou.

Předvánoční novinky, přerušení provozu e-shopu

17/12/2019. Všechny aktuální novinky (obálky těch posledních jsou výše) předáváme okamžitě, jak je to možné, knihkupectví Karolinum, tam jsou tedy k dispozici, stejně tak na našem e-shopu. Ten bohužel musíme od pátku 20. prosince do konce ledna kvůli technickým záležitostem a inventurám uzavřít. Během ledna pak knihy seženete i prostřednictvím distribuční sítě společnosti Kosmas. Přejeme klidný zbytek adventu!

Edice Dnešní svět se slevou 30 procent

8/12/2019. Všechny svazky oblíbené edice Dnešní svět jsou na našem e-shopu až do čtvrtka 12. prosince s 30% slevou. Včetně zbrusu nové Milliganovy Pravdy v době populismu.

500 publikací nakladatelství

25/11/2019. Filosofia vydává v těchto dnech svou 500. publikaci, překlad Hegelovy Fenomenologie ducha. Máte-li chuť si připomenout některé z našich již publikovaných úspěšných knih, například jako vánoční inspiraci, podívejte se do přiložené brožurky. Ta je k dispozici i tištěná spolu s 500. knihou, také ji přidáváme ke všem novým objednávkám. Děkujeme za přízeň :)